Göm menyn

Examenshandläggning

Examensgruppen utfärdar generella examina (högskoleexamen, kandidat-, magister- och masterexamen), kursbevis, yrkesexamina och forskarexamina för studenter inom Tekniska fakulteten, Filosofiska fakulteten och Utbildningsvetenskap. Studenter vid Medicinska fakulteten hänvisas till Studentenheten på Campus US.

Läs mer om examina för studenter vid Tekniska fakulteten, Filosofiska fakulteten och Utbildningsvetenskap

Läs mer om examina för studenter vid Medicinska fakulteten

Personal

Camilla Hahn

Koordinator, Examen
telefon: 013-28 5802
e-post: camilla.hahn@liu.se

Team 1

Handläggning av examen inom Filosofiska fakulteten samt Utbildningsvetenskap, Campus Valla
e-post: team1.examen@liu.se

Ewa Samuelsson

Samordnare, Examen, Campus Valla
telefon: 013-28 1360
e-post: ewa.samuelsson@liu.se

Mona Thörnell

Samordnare, Examen, Campus Valla
telefon: 013-28 1039
e-post: mona.thornell@liu.se

Wiveca Wallberg

Samordnare, Examen, Campus Valla
telefon: 013-28 2275
e-post: wiveca.wallberg@liu.se

Team 2

Handläggning av examen inom Tekniska fakulteten
e-post: team2.examen@liu.se

Therese Kieninger

Samordnare, Examen, Campus Valla
telefon: 013-28 5611
e-post: therese.kieninger@liu.se

Ellen Nilsson Saldamli

Samordnare, Examen, Campus Valla
telefon: 013-28 2851
e-post: ellen.nilsson@liu.se

Jenny Ventura

Samordnare, Examen, Campus Valla
telefon: 013-28 1655
e-post: jenny.ventura@liu.se

Tove Wiberg Lindblad

Samordnare, Examen, Campus Norrköping
telefon: 011-36 3296
e-post: tove.wiberg.lindblad@liu.se

Team 3

Handläggning av examen inom Tekniska fakulteten, Filosofiska fakulteten samt Utbildningsvetenskap, Campus Norrköping
e-post: team3.examen@liu.se

Tove Henriksson Jarl

Samordnare, Examen, Campus Norrköping
telefon: 011-36 3692
e-post: tove.henriksson.jarl@liu.se

Tove Wiberg Lindblad

Samordnare, Examen, Campus Norrköping
telefon: 011-36 3296
e-post: tove.wiberg.lindblad@liu.se

Forskarexamen

Handläggning av forskarexamen inom Filosofiska fakulteten, Utbildningsvetenskap samt Tekniska fakulteten
e-post: foteam.examen@liu.se

Camilla Hahn

Koordinator, Examen
telefon: 013-28 5802
e-post: camilla.hahn@liu.se

Ewa Samuelsson

Samordnare, Examen, Campus Valla
telefon: 013-28 1360
e-post: ewa.samuelsson@liu.se

 


Sidansvarig: examen@liu.se
Senast uppdaterad: Mon Mar 04 16:21:25 CET 2019