Göm menyn

Kontakta oss

Vänd dig i första hand till den lokala inköpshandläggaren på institutionen/bokslutsenheten.

Upphandlingsenheten ansvarar för LiU-övergripande upphandlings- och inköpsfrågor.
 

Besöksadress

Campus Valla, Hus D, plan 3, rum D:317
Campus Norrköping, Kåkenhus, rum 2315
 

Postadress

Linköpings universitet
Upphandlingsenheten
581 83  Linköping
 

Telefon

Se listan nedan.
 

E-post

upphandling@liu.se - frågor om upphandling, inköpsrutiner, avtal/avtalsdatabas, upphandlingsverktyget TendSign
resor@liu.se - avtalsrelaterade resefrågor

Personal - Upphandlingsenheten

 

enhetschef

Eva Rosell
eva.rosell@liu.se
telefon: 013-28 28 71
 

UPPHANDLINGSSTRATEG

Therese Olausson
therese.olausson@liu.se
telefon: 013-28 28 89
 

AVTALScontroller

Madelene Gertsson
madelene.gertsson@liu.se
telefon: 013-28 28 44
 

Upphandlare

Kerstin Eriksson (vik)
e-post kerstin.eriksson@liu.se
telefon: 013-28 28 33

Sofia Gripenbäck
sofia.gripenback@liu.se
telefon: 013-28 66 52

Linda Henriksson
linda.a.henriksson@liu.se
telefon: 013-28 14 77

Jessica Kindqvist
jessica.kindqvist@liu.se
telefon: 013-28 28 25

Helen Lindholm
e-post: helen.lindholm@liu.se
telefon: 013-28 46 04

Eva Rosell
eva.rosell@liu.se
telefon: 013-28 28 71

Emelie Severinsson
emelie.severinsson@liu.se
telefon: 013-28 28 03

Robin Rylander
e-post: robin.rylander@liu.se
telefon: 013-28 28 75

Håkan Romlin
e-post: hakan.romlin@liu.se
telefon: 013-28 28 32

Jessica Thoresson
e-post: jessica.thoresson@liu.se
telefon: 013-28 46 18


Sidansvarig: eva.rosell@liu.se
Senast uppdaterad: 2020-06-01