Göm menyn

Vi på Grants and Program Offices

Grants Office

 

Agneta Jansson

Agneta Jansson
Forskningskoordinator, Enhetschef Grants Office

013-28 1355
agneta.jansson@liu.se



Elina Hjerström

Elina Hjertström
Forskningskoordinator, Enhetschef Program Office

Programkoordinator WASP (Wallenberg AI, Autonomous Systems and Software Program)

013-28 4785
elina.hjertstrom@liu.se

 

 

Theresa ApelqvistTheresa Apelqvist
Programkoordinator

Uthyrd till avdelningen Industriell Miljöteknik på IEI. Programkoordinator i forskningsprogrammet Mistra REES.

013-28 1178
theresa.apelqvist@liu.se
 

Anna BjörnemoAnna Björnemo
Administratör

Administrativ uppföljning av LiU:s deltagande i EU:s ramprogram. Administrativt stöd i forskningsprogram, främst WASP (Wallenberg AI, Autonomous Systems and Software Program).

013-28 1405
anna.bjornemo@liu.se
 

Anna BrunzellAnna Brunzell
Programkoordinator (föräldraledig)

Uthyrd till IEI och avdelningen Industriell Miljöteknik. Programkoordinator för det nationella kompetenscentret Biogas Research Center.

013-28 4717
anna.brunzell@liu.se

 


Space

Jessica Danielsson Piazze
Ekonom

Ansvarig för WASP (Wallenberg AI, Autonomous Systems and Software Program).

013-28 1770
jessica.danielsson.piazze@liu.se
Per Dannetun

Per Dannetun
Forskningsdirektör

Biträdande universitetsdirektör med ansvar för strategiskt stöd till universitetets forskning.

013-28 1054
per.dannetun@liu.se
 

Josefin FerniusJosefin Fernius
Forskningskoordinator & Science Writer

013-28 1584
josefin.fernius@liu.se
 

PiaHeijdenbergPia Heijdenberg
Ekonom

013-28 1205
pia.heijdenberg@liu.se
 

Photo of Marie Helsing VästfjällMarie Helsing Västfjäll
Koordinator

Ansvarig för informationsspridning och hemsida. Organisationskontoansvarig Prisma och kontaktperson för Research Professional. Koordinator inom WASP (Wallenberg AI, Autonomous Systems and Software Program).

marie.helsing.vastfjall@liu.se
Kirstin Kahl

Kirstin Kahl
Ekonom

Stöd vid budgetprocesser och ekonomisk rapportering samt revision av forskningsprojekt finansierade av EU och amerikanska staten.

013-28 2897
kirstin.kahl@liu.se


Elin KarlssonElin Karlsson
Forskningskoordinator & Science Writer

013-28 6635
elin.karlsson@liu.se
 

Anna Knutsson

Anna Knutsson
Koordinator

 

013-28 6616
anna.knutsson@liu.se
 

Tove KvarnströmTove Kvarnström
Koordinator

Ansvarig för information och hemsida. Organisationskontoansvarig Prisma och kontaktperson för Research Professional.

013 - 28 1975
tove.kvarnstrom@liu.se

Charlotte LundgrenCharlotte Lundgren
Forskningskoordinator

013 - 28 6926
charlotte.lundgren@liu.se

 

 

 

 

Michael Lögdlund

Michael Lögdlund
Forskningskoordinator,

013-28 2098
michael.logdlund@liu.se




Petronella NorbergPetronella Norberg
Forskningskoordinator

Koordinator för forskningsprogrammet WASP:s forskarskola.

013 - 28 2837
petronella.norberg@liu.se

Natalie Pintar
Natalie Pintar
Kommunikatör

Kommunikatör för forskningsprogrammet WASP.

013 - 28 2481
natalie.pintar@liu.se

 

 


SpaceAngela Sanseverino
Forskningskoordinator

013 - 28 1306
angela.sanseverino@liu.se

Svjetlana StekovicSvjetlana Stekovic
Forskningskoordinator

013 - 28 6955
svjetlana.stekovic@liu.se

Sara Strömberg

Sara Strömberg
Forskningskoordinator

013 - 28 2070
sara.stromberg@liu.se

 

 

 

LenaTasseLena Tasse
Forskningskoordinator

013-28 6907
lena.tasse@liu.se

 

 

 

 

TrineVikingeTrine Vikinge
Forskningskoordinator

013 - 28 1297
trine.vikinge@liu.se

 

 

 

Besöksadress

Campus Valla
Hus Zenit
Plan 3


E-post


Twitter

 

Nyhetsbrev



Sidansvarig: marie.helsing.vastfjall@liu.se
Senast uppdaterad: 2021-09-23