Göm menyn

Vi på Grants Office

Michael Lögdlund

Michael Lögdlund
Forskningskoordinator, enhetschef
 

013-28 2098
michael.logdlund@liu.se
 

Anna BjörnemoAnna Björnemo
Administratör

Administrativ uppföljning av LiU:s deltagande i EU:s ramprogram. Administrativt stöd i forskningsprojekt och-program, främst WASP (Wallenberg AI, Autonomous Systems and Software Program).

013-28 1405
anna.bjornemo@liu.se
 

Anna BrunzellAnna Brunzell
Programkoordinator med inriktning mot miljöteknik

Uthyrd till IEI och avdelningen Industriell Miljöteknik. Programkoordinator i två större program: Biogas Research Center (BRC) finansierat av Energimyndigheten och Resource-Efficient and Effective Solutions (REES) finansierat av MISTRA.

013-28 47 17
anna.brunzell@liu.se
Space

Jessica Danielsson Piazze
Ekonom

Ansvarig för WASP (Wallenberg AI, Autonomous Systems and Software Program).

013-28 1770
jessica.danielsson.piazze@liu.se
Per Dannetun

Per Dannetun
Forskningsdirektör

Forskningskoordinator nationell finansiering. Huvudföredragande i Rektors strategiska råd för forskning samt i Infrastrukturkommittén.

013-28 1054
per.dannetun@liu.se
 

Josefin FerniusJosefin Fernius
Forskningskoordinator & Science Writer
 

013-28 1584
josefin.fernius@liu.se

Elina Hjerström

Elina Hjertström
Forskningskoordinator

Programkoordinator WASP (Wallenberg AI, Autonomous Systems and Software Program)

013-28 4785
elina.hjertstrom@liu.se

Agneta Jansson

Agneta Jansson
Forskningskoordinator

013-28 1355
agneta.jansson@liu.se

Kirstin Kahl

Kirstin Kahl
Ekonom

Stöd vid budgetprocesser och ekonomisk rapportering samt revision av forskningsprojekt finansierade av EU och amerikanska staten.

013-28 2897
kirstin.kahl@liu.se

Tove KvarnströmTove Kvarnström
Kommunikatör

Ansvarig för information och hemsida. Organisationskontoansvarig för Prisma och kontaktperson för Research Professional.

013 - 28 1975
tove.kvarnstrom@liu.se

Charlotte LundgrenCharlotte Lundgren
Forskningskoordinator

013 - 28 69 26
charlotte.lundgren@liu.se

SpacePetronella Norberg
Koordinator

Koordinator för forskningsprogrammet WASP:s forskarskola.

013 - 28 28 37
petronella.norberg@liu.se
Natalie PintarNatalie Pintar
Kommunikatör

Kommunikatör för forskningsprogrammet WASP.

013 - 28 24 81
natalie.pintar@liu.se

Svjetlana StekovicSvjetlana Stekovic
Forskningskoordinator

013 - 28 6955
svjetlana.stekovic@liu.se

Sara Strömberg

Sara Strömberg
Forskningskoordinator

013 - 28 2070
sara.stromberg@liu.se

 

Besöksadress

Campus Valla
Hus Key
Plan 3

Karta campus Valla


Postadress

Linköpings universitet
Grants Office
581 83 Linköping


E-post

grantsoffice@liu.se


Twitter

@LiUGrantsOffice

 

Nyhetsbrev

Prenumerera på Grants Office nyhetsbrev



Sidansvarig: tove.kvarnstrom@liu.se
Senast uppdaterad: 2019-05-06