Göm menyn

Grants Office

Vi på Grants Office

Michael Lögdlund

Michael Lögdlund
Forskningskoordinator, enhetschef
 

013-28 2098
michael.logdlund@liu.se



Theresa ApelqvistTheresa Apelqvist
Programkoordinator

Uthyrd till avdelningen Industriell Miljöteknik på IEI. Programkoordinator i forskningsprogrammet Mistra REES.

013-28 11 78
theresa.apelqvist@liu.se
 

Anna BjörnemoAnna Björnemo
Administratör

Administrativ uppföljning av LiU:s deltagande i EU:s ramprogram. Administrativt stöd i forskningsprogram, främst WASP (Wallenberg AI, Autonomous Systems and Software Program).

013-28 1405
anna.bjornemo@liu.se
 

Anna BrunzellAnna Brunzell
Programkoordinator (föräldraledig)

Uthyrd till IEI och avdelningen Industriell Miljöteknik. Programkoordinator för det nationella kompetenscentret Biogas Research Center.

013-28 47 17
anna.brunzell@liu.se
Space

Jessica Danielsson Piazze
Ekonom

Ansvarig för WASP (Wallenberg AI, Autonomous Systems and Software Program).

013-28 1770
jessica.danielsson.piazze@liu.se
Per Dannetun

Per Dannetun
Forskningsdirektör

Biträdande universitetsdirektör med ansvar för strategiskt stöd till universitetets forskning.

013-28 1054
per.dannetun@liu.se
 

Josefin FerniusJosefin Fernius
Forskningskoordinator & Science Writer
 

013-28 1584
josefin.fernius@liu.se

Elina Hjerström

Elina Hjertström
Forskningskoordinator

Programkoordinator WASP (Wallenberg AI, Autonomous Systems and Software Program)

013-28 4785
elina.hjertstrom@liu.se

Agneta Jansson

Agneta Jansson
Forskningskoordinator

013-28 1355
agneta.jansson@liu.se

Kirstin Kahl

Kirstin Kahl
Ekonom

Stöd vid budgetprocesser och ekonomisk rapportering samt revision av forskningsprojekt finansierade av EU och amerikanska staten.

013-28 2897
kirstin.kahl@liu.se
 

Tove KvarnströmTove Kvarnström
Koordinator

Ansvarig för information och hemsida. Organisationskontoansvarig Prisma och kontaktperson för Research Professional.

013 - 28 1975
tove.kvarnstrom@liu.se

Charlotte LundgrenCharlotte Lundgren
Forskningskoordinator

013 - 28 69 26
charlotte.lundgren@liu.se

Petronella NorbergPetronella Norberg
Forskningskoordinator

Koordinator för forskningsprogrammet WASP:s forskarskola.

013 - 28 28 37
petronella.norberg@liu.se

Natalie PintarNatalie Pintar
Kommunikatör

Kommunikatör för forskningsprogrammet WASP.

013 - 28 24 81
natalie.pintar@liu.se

SpaceAngela Sanseverino
Forskningskoordinator

Programkoordinator för Biogas Research Center (BRC).

013 - 28 1306
angela.sanseverino@liu.se

Svjetlana StekovicSvjetlana Stekovic
Forskningskoordinator

013 - 28 6955
svjetlana.stekovic@liu.se

Sara Strömberg

Sara Strömberg
Forskningskoordinator

013 - 28 2070
sara.stromberg@liu.se

 

Besöksadress

Campus Valla
Hus Key
Plan 3


Postadress

Linköpings universitet
Grants Office
581 83 Linköping


E-post


Twitter

 

Nyhetsbrev



Sidansvarig: tove.kvarnstrom@liu.se
Senast uppdaterad: 2020-03-23